Haljastustööd

Haljastustööd on need, mis aitavad kujundada aiast või pargist just sellise mõnusa roheala, millest oled unistanud. Inimeste soovid, vajadused ja võimalused selleks on erinevad, aga oleme märganud, et üks on kõigil sarnane– soov muuta oma elukeskkonda paremaks.

Sajad uuringud on näidanud, et mida rohelisem ümbrus, seda vähem stressi kogetakse. Seetõttu ongi haljastusfirmade eesmärk kauni, aga ka praktilise roheala rajamine. Tagame hoolitsetud ja ilusad aiad, aga läbi selle ka õnnelikumad inimesed.

Vajad lähiajal oma aeda või näiteks parki haljastustööde tegijat? Võta meiega ühendust ja leiame just teile sobivad lahendused!

haljastustööd

Haljastuse alla käivad väga erinevad tööd

Kui küsida inimestelt, millega tegelevad haljastusfirmad, nimetatakse esimesena reeglina muruplatside rajamist. See on kindlasti üks haljastuse rajamise alustaladest, mis ka suure pinna tõttu ehk enim välja paistab. Aga töid, mida tegelikult ette võtame, on tunduvalt rohkem.

Vastavalt kokkuleppele käib haljastustööde alla ka näiteks kogu aia nullist projekteerimine ja maastikukujundus. Edasi jätkub siis juba töö kas majaesise haljastuse või hoopis tagaaeda istutusalade rajamise ja istutamisega. Taimed, puud ja põõsad saavad vastavalt plaanile paika. Privaatsuse jaoks hekid rajatud ja käiguteed rajatud.

Kuid sellega samuti veel tööd ei lõppe. Kuna aed on kasvav ja arenev keskkond, vajab see pidevat tegelemist. Seetõttu ei saa unustada erinevaid hooldustöid. Hekk on majaesises haljastuses kena küll, aga mitte väljakasvanult, see vajab pidevat pügamist. Viljapuude vilju on sügisel tore noppida, aga selleks peavad puud kevadel korralikult hoolduslõikuse läbima. Ehk aed vajab igal ajal hoolt, nii rajamisjärgus kui juba küpsena.

Meie haljastusfirmana oleme valmis ja oskame abiks olla igas etapis. Sellest, millist hoolt aed vajab, kujuneb omakorda ka haljastustööde hind.

Haljastustööde tellimise protsess on iga tellija puhul erinev

Haljastustööde protsess erineb alati klienditi. Nagu ei ole olemas kahte täpselt samasugust aeda või parki, ei ole ka olemas inimesi, kellel on täpselt samad soovid, vajadused ja võimalused. Erinevused tulevad sisse juba esimese kõne või kontaktiga haljastusfirmale.

On üsna selge, kes klientidest on oma eeltöö juba ära teinud ja kes vajab rohkem suunamist. Oleme küll valmis kogu protsessi algusest peale läbi arutama, aga tegelikult on päris oluline, et asjad enne vähemalt kodus on läbi räägitud. Kõige parem on, kui aiaomanikud on juba koos istunud ja läbi arutanud, mida nad haljastuses näha soovivad, mida nad aeda vajavad ja millised on nende finantsilised võimalused.

Kehvemad on need olukorrad, kui töödega on juba algust tehtud ning siis, kui on juba raske muudatusi teha, avastab mõni osapool, et tema soovidega pole arvestatud. Seega, arutage kodus läbi ja pange küsimused (ka need, mis alguses tobedad tunduvad) kirja.

Oskame kindlasti vastata ja saame juba edasise plaani teha vastavalt sellele, mis teile oma unistuste aia juures kõige olulisem on. Siis oskame juba ka enam-vähem välja öelda, milliseks saab haljastustööde hind.

haljastustööd

Ka haljastustöödes on omad trendid

Muutuvas ajas muutuvad ka trendid aias. Mida siis praegusel ajal nii majaesises haljastuses kui tagaaia rajamisel enim soovitakse näha? Üks, mis on üha rohkem kõikide klientide soov on see, et aed oleks pigem vähese hooldusvajadusega.

See on ka arusaadav, elutempo on kiire ja vanaemade kombel täispäevi aias kulutada ei ole võimalik. Täiesti hooldusvaba aeda on haljastusfirmadel siiski pea võimatu rajada, see on selge. Aga seda, et soovite pigem vähem aega edaspidisele hooldusele kulutada, on võimalik arvestada.

Samal ajapuuduse põhjusel tahetakse vähem näha ka suuri tarbepeenraid. Oma porgandi või salatilehe kasvatamine on küll trendikas, aga seda eelistatakse teha pigem tõstetud peenardel ja väiksematel ruutmeetritel.

Rohkem armastatakse praegusel ajal mõelda ka puhkealadele ning nende paigutusele. See trend tõusis eriti pandeemia ajal, kui paljud kontoritöötajad äkki koju jäid ning avastasid, et ka oma aias laua taga on päris mõnus tööd teha. Seetõttu mõeldakse läbi nii puhkenurgad kui kõik, mis seda ümbritseb.

Mõned asjad jäävad siiski alati samaks, ka haljastuses

Samas on ka mõned suundumused aias, mis on eestlastele alati meeltmööda olnud ning mille kadumist niipea me ei ennusta.

Üks on igipõline ja meile omane privaatsusvajadus. Sellest lähtuvalt armastatakse hekke, mis jätaksid kas kogu aia või vähemalt ühe külje teiste eest varjatuks. Hekkide rajamine ja hooldamine on tööd, mille võid meile usaldada ja edaspidi nautida oma tillukest ja privaatset aianurka.

Samamoodi on püsiv eestlaste armastus ilusa muruplatsi vastu, kuhu varbad peale pikka tööpäeva pista. Kui mitte mingisugust haljastust oma maja ümber ei planeerita, siis muru on ja jääb kohustulikuks elemendiks, mida soovitakse.

Ja muidugi viljapuid on eestlased aegade algusest armastanud ja see pole veel lõppenud. Kui mitte midagi muud, siis reeglina 1-2 õunapuud tahetakse oma aias näha, see loob koheselt kodutunde.

Üleüldiselt võib veel öelda, et eestlased armastavad haljastuses praktilisust ja läbimõeldust. Pigem ei eelistata haljastuse rajamisel ekstravagantseid ja toretsevaid aedu, selleks ei ole meil kahjuks või õnneks ka õiget kliimat. 

haljastus

Haljastustööd loovad kodule ja aiale näo

Haljastustööde alla käib kõik, mis seostub muruga, taimede, puude ja põõsastega. Kuid olulised osad on ka kogu aia planeerimine ja projekteerimine, mille võib ise ära teha või usaldada suur töö meile.

Aed areneb pidevalt, seetõttu ei ole seda võimalik luua päris hooldusvaba. Tuleme appi ning hoiame aia korras igas arenguetapis ning igal aastaajal, pakkudes seejuures sõbralikku haljastustööde hinda.

Kõik ikka selleks, et saaksite nautida kaunist ümbrust, mille rohelus rõõmustab ja alandab stressi.