Tänavakivi paigaldus

Tänavakivid on Eestis äärmiselt populaarne valik, kui soovitakse aastaid vastupidavat kivipinnast nii omale koju kui tänavale. Millised on mõned põhjused, miks üha jälle tänavakivi paigalduse sooviga meie poole pöördutakse?

Kuidas valida endale kõige õigem paigaldaja ning millest sõltub tänavakivi paigaldamise hind?

Panime teemast kõik olulisema kirja! Leiad ka väikese tänavakivi paigaldamise juhendi, mis annab edasi esimesed sammud, mida tegema peaksid.

Siiski on oluline teada, et kuigi oled lugenud mõne tänavakivi paigaldamise õpetuse, on siiski aastaid kestva tulemuse jaoks nutikas pöörduda professionaalide poole.

 

tänavakivi paigaldus

Miks siis on ikkagi tänavakivide paigaldus Eestis nii levinud?

Tänavakivid on äärmiselt vastupidavad. Õigesti paigaldades peavad need vastu aastaid ning öeldakse isegi, et need on disainitud nii, et kestaksid igavesti. Ekstreemselt tugeva surve all võivad tänavakivid loomulikult praguneda või kilde kaotada, aga igapäevase, normaalse kasutuse all seda juhtuda ei tohiks. Sellisel juhul on juba paigaldades midagi valesti tehtud.

Kehva paigalduse tagajärg on ka see, kui kivid paigast nihkuvad. See ei ole tavaline ning ilmselt on tegu olnud ebaprofessionaalse tööga. Samuti ei kahjusta tänavakive erinevad kliimategurid nagu jää või tugev vihm, seetõttu on need Eestisse kenasti sobivad. 

Tänavakivid on välimuselt kenad. Tänavakivide valik on suur, saab valida erinevaid värve ja tekstuure. Neist saab kokku panna meelepäraseid mustreid ning luua erinevaid alasid. Ning kui mingist värvist tüdid või soovid uue mustri kokku panna, on kõik kivid ükshaaval hõlpsasti asendatavad. 

Tänavakive on kerge hooldada. Umbrohi hästi paigaldatud tänavakivide vahele ei mahu ja kergema mustuse saab eemaldada kas harja või aiavoolikuga. Kui tegu on juba pikema aja jooksul kogunenud mustuse ja sodiga, on ka kohalikul turul mitmeid professionaale, kes selle puhastamisega kiirelt ja lihtsalt hakkama saavad. 

Kuidas valida endale see õige tänavakivide paigaldaja?

Turul on selle teenuse pakkujaid üpris palju. Kuidas teha enda jaoks parim valik?

Kindlasti uuri pakkuja kodulehte ning tehtud töid, kas jääb silma ilus ja ühtlane kvaliteet? Uuri ka, mis on nende pakutav tänavakivi paigalduse hind, selleks pead oskama juba ettevõttele kirjeldada kivipinna suurust ning ehk ka juba soovitud materjali.

Alati võid täpsemalt uurida, mida antud hinnapakkumine ehk tänavakivi paigalduse hind sisaldab. On seal ainult tööraha või ka materjalid? Ei tasu unustada, et enamasti mängib rolli ka objekti keerukus. 

Soovitame mitte valida ehk kohe kõige soodsamat pakkujat. Kuna tulemus peab püsima aastaid, võiks pigem teha valiku kogemuste, kvaliteetse töö ja hea tööeetika põhjal. Eriti suurepärane on, kui valitud ettevõte pakub ka garantii võimalust.

Tänu sellele võid kindel olla, et kui ka midagi valesti läheb, on olemas inimesed, kes oskavad ja tahavad vead kiiresti parandada. 

tänavakivi paigaldus

Millist tänavakivi valida?

Endale sobiva tänavakivi valimine võib olla teemast kaugele inimesele paras peavalu. Seetõttu soovitame alati– kui ise ei oska, ära tee teadmatut valikut, tule ja küsi nõu!

Tänavakivi paigaldusega tegelevad ettevõtted on kogenud ja oskavad reeglina soovitada, mis võiks teie soovitud pinnale kõige paremini nii välimuselt kui vastupidavuselt sobida.

Näiteks on Eestis levinud unikivi paigaldus. Miks just see valik?

Esiteks on see vastupidav ning selle paika panemine on pigem kerge. Samuti on plussiks see, et Eestis on unikivi paigaldus väga populaarne, edasimüüjaid leidub palju ning seetõttu on kättesaadavus hea. Positiivsena võib välja tuua ka selle, et unikivi on saadaval suures värvivalikus, nii saavad kõik teie erilisemadki soovitud mustrid teoks teha.

Seega, tegu on vastupidava, levinud ja laia valikuga tänavakiviga, seetõttu soovitame kaaluda unikivi paigaldust igal huvilisel.

Kuidas käib tänavakivi paigalduse protsess?

Tänavakivi paigaldamine on töö, mida soovitame täiesti kogenematul pigem mitte ette võtta. Miks?

Enim näeme seda, et vastu hakkab mängima sobivate ehitusvahendite ja -materjalide puudus. Ning ilma õigete tööriistadeta head ja vastupidavat kivisillutist kahjuks teha ei saa.

Isegi, kui kivide ladumise tööga saadakse hakkama, tulevad probleemid hiljem välja, sest alusehitus ning -konstruktsioon on puudulikud. Selle tõttu hakkavad omakorda kivid liikuma ja tulemus on ilus vaid lühikest aega.

Kui ikkagi on aga soov see ise ette võtta, otsi välja võimalikult palju tänavakivi paigaldamise õpetusi ja juhendeid ning loe neid mõttega. Võta väga tõsiselt just eeltööd ehk mõõdistamist ning siis juba alusehituse välja kaevamist ja tagasitäidet.

Ilma  korralikult tehtud aluspinnata kvaliteetset tulemust ei saa. Seesama killustikukiht tuleks muide  tihendada ka vibraatoriga  ning seejärel peale kanda liivapadi, mille peale saab lõpuks kive laduma hakata. Lõpus on aga jällegi vaja liiva, mis kivide vuukidesse harjatakse.

See on äärmiselt lühike tänavakivi paigalduse juhend, päris õpetusteks tuleb rohkem süveneda. Kuid jällegi, kui kogemus ning ka piisav aeg puudub, usalda töö parem professionaalidele.

Võidad nii ajas kui kokkuvõttes rahas, mida hiljem peaksid ehk kehvema tulemuse parandustöödeks välja käima. 

Õigesti paigaldatud tänavakivi teenib omanikku aastakümneid

Tänavakivi, kui paigaldatud õigesti ning professionaalselt, on vastupidav ning kena pikka aega. Kivisillutis on pigem hooldusvaba ning ei karda ka ekstreemseid ilmaolusid.

Lugesid ning leidsid, et vajad endalegi sissesõiduteele, parklasse või õuele tänavakivide paigaldamist? Võta meiega ühendust ja räägi oma soovidest! Parim on, kui oskad juba nimetada pinna suuruse. Muudes küsimustes oskame kindlasti nõu anda ja küsimustele vastata. Kõik ikka selleks, et tulevikus vastupidavat kivisillutist nautida saaksite!